PiS, COVID, aborcja i wypierdalać… wierzę w Polskę i wierzę w naród polski

To jest pierwszy raz, kiedy Naród odwrócił się od Kościoła od czasów Reformacji., a może i chrztu w roku 966 AD. Bo ten sięgnął za głęboko do Macic. Dawniej dziewczyn jadły nasiona dzikiej marchwi, piły herbatę z bylicy i jałowca sabińskiego i miały spokój. Chce decydować o tym, o czym kobiety powinny decydować same. Są to często bardzo tragiczne wybory. Bardzo identyfikuję się z polskim kościołem ludowym. Z modlitwami, pieśniami, z kultem Maryi. Lecz dzisiaj sama Maryja wyrzeka się czarnej mafii i kapłanów, kultu, który odsunął się od Ludu. Który uwięził starców w domach. Który zabrał dzieciom szkoły. Który chce siłą, ustawami mówić ludziom, kto ma być leczony i jak, kto ma być szczepiony i jak i kiedy – o tym powinna decydować MATKA!!!. Ja jako patriota, Polak, do głębi kochający Naród i swoją kulturę wyrzekam się chrztu i udziału w czarnej mafii. Jestem za życiem i wolnością. Za tym co mądrość Ludu niesie. 70% Polaków nie jest za absolutnym zakazem aborcji i lockdownem. Narodzie strząśnij tych pasożytów z siebie. Te pieprzone mendy, PiS i PO.  Nie potrzebujemy PiSu, który uwięził ludzi w domach. Nie potrzebujemy Lewicy, która też chce was zamknąć w lockdownie. Nie potrzebujemy Konfederacji, która chce zamknąć kobiety do więzień. Potrzebujemy rządu praktyków, którzy widzą różne sprzeczne rzeczy i siły. Ludzi „chłopskiego rozumu”, którzy będą pomagać chory na Covid, ale nie terroryzować społeczeństwa. Którzy potrafią zrozumieć mądrość Polskiego Narodu, który chce pokoju i dobrobytu. Rolnicy, robotnicy i biznesmeni chcą pracować w Swoim rytmie, nie chcą rozkazów z Góry.  Nie zapewni go Wam ani PiS, ani Konfederacja, ani Lewica. Rodzi się nowa siła Środka, zwykłych Polaków, którzy wyszli na ulice bo mają dość terroru tzw. Prawa. Nie chcemy kolejnych PRAW. Chcemy miłości i jedności. Maseczki w sklepach (wg mnie jako naukowca bardzo sensowne) można promować miłością. Maseczki na ulicy są BEZ SENSU i każdy o tym wie. Polska jest silna jednością. Ale najpierw mu WYPIERDOLIĆ Pis, Konfederację, Lewicę i PO. Czas na młodych!!!!!!! Można nosić maseczki bez OBOWIĄZKU. A PiS niech spierdala! Koniec rządów CZARNEJ MAFII.  Możemy nosić maseczki z MIŁOŚCI. Możecie się chrzcić i brać śluby bez nich. Bez pieniędzy. To kasta złodziei. Nie wierzcie ani Kościołowi, ani Billowi Gatesowi. Jeteśmy silni jednością Polski. Wawelem i Bitwą Warszawską. COVID to ściema. Kościół to pasożyt. Naprawdę.

Kocham Polskę i boli mnie, kiedy ludzie się nienawidzą. Trzeba stworzyć nową Polskę. Tych zwykłych ludzi, którzy chodzą do Biedronki, do Kościoła, i którzy oglądają pornosy. Takich zwyczajnych. Zwykłych Polaków, którzy chcą dobra i spokoju. PiS ich już zdradził. Oni nie chcą zakazów, które ostatnio wprowadzono BEZ NICH..

Podziwiam dwóch prawdziwych Polaków. Jurka Owsiaka i Adama Bodnara. Oni nie szerzą nienawiści. Oni pomagają.

Czuję się Polakiem, ale boli mnie to, co z Polską się robi.


59 komentarzy

 • Izabela pisze:

  No coz, kazdy kocha na swoj sposob…niektorzy wymiotuja swoje anarchiczne zapedy, inni beda rzucac kamieniami w policjanta, z innych saczy sie jad bo nie moga przeskoczyc progu wyborczego ze swoimi homo-wizjami swiata. Mlodzi sa dzis tak glupi ze az strach pomyslec co bedzie za kilka lat, starsi jak widze niewiele madrzejsi. I tacy maja zapedy do edukowania innych, to tez przerazajace. Radzilabym odstawic to, co pan zazywa i zaczac najpierw spokojnie i rzeczowo wyrazac swoje mysli. Poki co jest to belkot jakiegos cpuna lub wykrzyczana “piosenka” jednego z tych zgrzybialych rockmanow z ostatnimi powiewajacymi wlosami, nie wiedzacymi ze ze sceny czas zejsc…
  W sprawie covid-u to chyba powinien pan wiedziec ze zabawa zawiaduje WHO i to tam powinien pan swoje wypociny skierowac.

  • Mateusz pisze:

   Zabawą zawiaduje WHO? Aha, czyli nasz rząd podlega WHO? To po co szopka z wyborami? W takim razie autor ma rację. Precz z tymi wszystkimi partiami, precz z tym rządem, który zawiaduje nami jak bydłem na zlecenie nie wybranych przez nas ludzi z WHO, ONZ, EU i innych ponadnarodowych organizacji. Mamy własnych specjalistów, analityków i czasem coś przebąkną, z lękiem przed infamią, że nie o wirusa chodzi. Ich zdanie jednak się nie liczy gdyż prawdziwa władza należy do światowej elity. Lud musi odzyskać władzę, a władza ludu to demokracja, a nie anarchia mimo że czasem trzeba egzekwować ją siłą.

 • Izabela pisze:

  Ach, przepraszam, nie doczytalam do konca tych zygowin. podziw dla chama pt “robta co chceta” i a.bodnara. I wszystko jasne. ddr-owska agentura ma sie dobrze, ich mesjasze jescze lepiej.

 • Grzegorz pisze:

  Pisze pan o miłości, a zaraz potem o “wypierdalaniu wszystkich”. Niech pan się zajmie lepiej roślinami…

 • Maciek pisze:

  Łukasz, ostro poszedłeś – możesz na mnie liczyć. “Wypierdalać” może delikatnie razić tych bardziej delikatnych, ale to jedyne odpowiednie słowo w obecnej sytuacji. Tylko tak naprawdę, to czuję się trochę zagubiony – na czym się skoncentrować? Na covidzie? Na komrzastych? Cz na wypierdolenu PIS-u, PO itp itd…..? Ale ogólnie jestem za…

  • No cóż... pisze:

   Czytając pewne wypowiedzi to jestem w szoku, że jeszcze są tak ślepe osoby. Oni sami doprowadzają siebie i świat do ruiny. Oni nie zdążą się obudzić, więc nie warto wchodzić z nimi w dyskusję. Wojny biorą się z fanatycznych klapek na oczach, z ściśniętego mózgu i z braku serca. Trzeba im współczuć, bo tracą swoje cenne życie na zatruwanie jadem siebie i innych. Nie da się na siłę uwalniać niewolników. Niewola jest dla nich chlubą. Nie wiedzą kim są naprawdę! Przykre. Panie Łukaszu wiem co pan miał na myśli i popieram pana.

 • Sebastian B pisze:

  Konfederacja chce ratować dzieci a nie wsadzać kobiety do więzień(zakładam, że odnosi się Pan do zakazu aborcji w przypadku podejrzenia wad genetycznych płodu. Jeśli błędnie odczytałem Pana aluzję to mój wywód traci sens).
  W Broniszowicach siostry Dominikanki prowadzą dom pomocy społecznej dla niepełnosprawnych chłopców. Podejrzewam, że wielu z nich, kwalifikowałoby się do zabicia ze względu na swoje wady genetyczne. Ci chłopcy, pomimo swoich problemów, sprawiają wrażenie bardzo szczęśliwych. Wielu bogatych i zdrowych rówieśników mogłoby się od nich uczyć pogody ducha, bo szczęście nie pochodzi z zdrowia czy bogactwa.
  Nieludzkim jest przyzwalanie na zabicie dziecka tylko dlatego, że nie spełnia naszych oczekiwań. Niepełnosprawne dzieci wymagają więcej czasu, pieniędzy i uwagi niż ich zdrowi rówieśnicy. Nie można się też pochwalić kolegom, że syn właśnie dostał się na medycynę, bo dla niepełnosprawnego dziecka samodzielne zjedzenie zupki w wieku 20 lat może być spektakularnym osiągnięciem. Chore dziecko często odwraca życie do góry nogami wszystkie nasze plany, ale wcale nie przekreśla możliwości stworzenia szczęśliwej rodziny. Zabicie dziecka jest pójściem na łatwiznę, które jednak pozostawia ślad na całe życie.
  Jeśli jednak któraś z matek nie czuje się na siłach to dziecko można oddać np. siostrom Dominikankom lub jakieś innej jednostce pod patronatem „czarnej mafii”.

 • Bożena pisze:

  Panie Łukaszu szacunek za te słowa. Popieram całym sercem.

  • Magda pisze:

   Dopisuje sie do komentarza Pani Bozeny, ma Pan w zupelnosci racje. Niestety sadzac po wpisach to wiekszosc stanowia osoby, ktore dalej nie rozumieja o czym Pan wogole mowi, no chyba, ze jest tu akurat sped troli.
   Jest Pan dzielnym, madrym czlowiekiem, jestem pelna szacunku i uznania.

 • Vivi pisze:

  Ostro i madrze. Tak po ludzku, “prosto z mostu”. Pozdrawiam

 • PiS, COVID, aborcja i wypierdalać… wierzę w Polskę i wierzę w naród polski pisze:

  Chyba się naćpałeś, do tej pory cię ceniłem.

 • PiS, COVID, aborcja i wypierdalać… wierzę w Polskę i wierzę w naród polski pisze:

  ” Łukasz Łuczaj

  Jestem po pierwsze miłośnikiem kwiatów i roślin ogólnie, jestem botanikiem. Zajmuję się naukowo etnobotaniką – dokumentacją tradycji użytkowania roślin na świecie oraz botaniką użytkową. Dzielę swój czas między tworzeniem swojego Dzikiego Ogrodu w Pietruszej Woli na Pogórzu Dynowskim, gdzie prowadzę zajęcia z dzikiej kuchni i komponuję swoje mieszanki nasiona łąk ……..” To nie zajmuj się polityką, jeszcze jeden taki bazgroł i spalę wszystkie twoje książki za które zapłaciłem, pieniędzy nie odzyskam ale będę miał czyste sumienie.

 • Zibi pisze:

  Witam
  Panie Łukaszu, mocne i odważne słowa.
  Tym bardziej zasługują na uznanie gdyż pochodzą z matecznika wyznawców religii pisowskiej.
  Dzisiaj niewielu ludzi nauki ma odwagę zdecydowanie wyrażać swoje poglądy. Jest mała nadzieja, że Podkarpacie powoli wstanie z kolan i przestanie kochać dobrą zmianę.
  Przeraża mnie ,że niejaki Prymisław Białek niesie nam średniowieczny, śmierdzący i kopcący kaganek oświaty. Hetman Jan Zamoyski, autor ponadczasowego przesłania; „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, nie przewidział, że taki kołtun zmarnuje jego dzieło. Nie przewidział też, że lubelskie liceum jego imienia da krajowi taką poczerniałą miernotę.
  Pozdrawiam
  Zibi

  • Mariusz Majek pisze:

   Już zamówiłem pańską książkę jako prezent dla ukochanej osoby, ale potem przeczytałem pańskie wypociny i jakoś odeszła mi ochota na ten zakup. Pewnie znajdę tą pańską wiedzę u jakiegoś innego autora, mniej zaczadzonego ideologią. Żeby prowadzić biznes trzeba się znać na dyplomacji. Dobrze, że zwlekalem z kupnem pańskiej książki, aż się pan tak niefortunnie otworzył. Pańska strata. Będzie pan biedniejszy o 50 złotych, a mi jest trochę smutno, że nawet kupując książkę o roślinach nie można odpocząć od politycznej nawalanki.

   • Izabela pisze:

    Ksiazki o ziolach, roslinach i ich wlasciwosciach radze kupowac w antykwariatach. Darujmy sobie wspieranie cpunow udajacych nastolatkow. To typ ktoremu cos halucynogennego wyzarlo mozg. Moze teraz ludzie lepiej zrozumieja dlaczego niemal w kazdym miescie w Europie jak grzyby po deszczu wyrastaja sklepy z produktami z konopii. To, co ich sponsoruje chce, zeby cale narody byly tak nacpane i zamulone. Jemu sie wydaje ze jest taki swiadomy a tymczasem stal sie zwyklym odpadem, ludzkim odpadem…Szokujace ale takim jezykiem nalezy mowic do tej tluszczy.

 • letta pisze:

  o matko, co za utopia.Jeszcze tylko jednorożca brakuje .”Mądrość Ludu “…..lud pojęty jako masa nigdy nie był mądry. Dlatego miał szamanów, znachorów,czarownice – to jednostki były mądre i to jednostki zmieniają świat nie masy. A nawoływanie do anarchii padające z ust wykształconego ,światłego człowieka brzmi jak ponury żart. Najgorszy rząd jest lepszy niż anarchia, a przypominam dodatkowo, że ten rząd został wybrany demokratycznie- czyli poprzez LUD, którego jest Pan orędownikiem.

  • Łukasz Łuczaj pisze:

   tak, ale teraz część ludu żałuje, i trzeba przekonać jeszcze z 20^% żeby ich wypierdolili i zmusili do ponownych wyborów

   • Dorota pisze:

    Miałam dokładnie taki sam odbiór. Jestem bardzo przeciwna temu, co wyrabia rząd. Ale agresja rodzi agresję.

   • letta pisze:

    a na kogo Pan poleca głosować, na panią Lempart? Ogłosiła już ex cathedra swoje credo. Tu jest link do wywiadu z nią https://youtu.be/TJLQm-NXqhY . Zaiste gratuluję nowej elity przywódców, która wprowadzi nas w lepsze jutro. Bardzo Pana lubiłam Panie Łukaszu, wielka szkoda, że muszę Pana wypierdolić (przepraszam za słownictwo bo jestem kulturalnym człowiekiem , ale zdaje się,że to wasza nowomowa). PS. i owszem również nie kupię więcej żadnej Pańskiej książki.

  • Rangifer pisze:

   I to przez większość ludu Podkarpacia ;)
   Może czas się przenieść do lubuskiego czy na Pomorze Zachodnie?
   Tam też rośnie coś do zjedzenia ;)

 • Polka pisze:

  Co to znaczy byc zamknietym w lockdownie? Co to jest ten lockdown? Nie znam takiego polskiego slowa. Czy to po “ polskiemu” bo po polsku to nie jest a przeciez piepszy Pan, ze jest Pan Polakiem.

  • Łukasz Łuczaj pisze:

   nawet przysłowiowy wioskowy głupek to słowo już znany, po polsku: (bezprawne) zamknięcie

   • Polka pisze:

    I nie jestem wioskowy glupek. Ja zylam w Polsce 23 lata i zyje w USA 39 lat. Znam jezyk polski i angielski bardzo dobrze wiec jestem na 100% pewna ze lockdown to nie jest slowo polskie. Powinien Pan poprawic zwoje zdanie zamiast wyzywac i ponizac mnie. Aha! Nie zna Pan poprawnie jezyka polskiego…

   • Henryk pisze:

    Panie Łukaszu w całości popieram. Podziw i szacunek za odwagę i obiektywny ogląd. Serdecznie Pana pozdrawiam.

 • KD pisze:

  Chciałbym wierzyć, że w tym kraju Concordia jest możliwa i że zdrowy rozsądek zatryumfuje. Lecz dzień za dniem jest odwrotnie.

  Wpis jest mocny i trafiający w sedno.

  Pozdrawiam.

  • No cóż... pisze:

   Czytając pewne wypowiedzi to jestem w szoku, że jeszcze są tak ślepe osoby. Oni sami doprowadzają siebie i świat do ruiny. Oni nie zdążą się obudzić, więc nie warto wchodzić z nimi w dyskusję. Wojny biorą się z fanatycznych klapek na oczach, z ściśniętego mózgu i z braku serca. Trzeba im współczuć, bo tracą swoje cenne życie na zatruwanie jadem siebie i innych. Nie da się na siłę uwalniać niewolników. Niewola jest dla nich chlubą. Nie wiedzą kim są naprawdę! Przykre. Panie Łukaszu wiem co pan miał na myśli i popieram pana.

 • Gosiag Gosiag pisze:

  Łukasz, zbieram te jesienne uszaki w te piekne babie lato za Twoim przykladem, nauczyles tez mnie jak smaczny moze byc Żółciak siarkowy (córcia ostatnio nazwala go siarkowcem zolciowym..)i chociaż przewrotnie wyglądasz na tym zdjęciu jak księżulo, to w 100% zgadzam się z tym , co piszesz i pozdrawiam serdecznie z Jeleniej Góry.
  Ps. Kontynuuję Twoje spacery z córką po maryjne bukiety…

 • Anna pisze:

  Nie ogarniam tego co Wy tu ludzie piszecie, tyle hejtu, czy naprawdę dobrze Wam w tej Polsce w jakiej przyszło nam teraz żyć ? Czy zwyczajny człowiek, który kocha rośliny nie ma prawa wypowiedzieć się na temat tego co się aktualnie dzieje, co czuje ? Co z Wami do cholery! Najlepiej siedz i zamknij gębę na kłódkę bo nie jesteś politykiem, my już oddaliśmy rządzenie w ręce polityków, czyli w większości starców, których trzeba się teraz pozbyć aby ruszyć od nowa, lud ten zwyczajny mocno się pomylił podczas wyborów, choć też jest to sprawą dyskusyjną bo różnica była niewielka a ile głosów nie zostało dodanych…mnóstwo, boli mnie tylko fakt, że to właśnie ta zwyczajna część społeczeństwa biedronkowa jak to Pan nazwał dała się omamić za marne 500 plus i poszła za tymi których teraz należałoby wyp…Tak to matka powinna decydować, jeśli sa jakiekolwiek podejrzenia, że płód może być uszkodzony nie kto inny jak ona powinna mieć prawo do decyzji, że nie będzie go nosić na etapie na którym nie wytworzy sie jeszcze więz miedzy matką a dzieckiem, na etapie na którym jest to jeszcze nazywane płodem, wszelkie pierdolenie, że może oddać itp pochodzi chyba od mężczyzn, który nie rozumie, że potem takiej matce wyrządza się krzywdę psychiczną, bo jak oddać dziecko, które już się pojawiło na świecie, oddać do sióstr? w jakim celu, tak jak piszecie, żeby botanik zajął się roślinami, siostry niech się zajmują modlitwą, naród musi być silny a budowanie go z takich jednostek niczemu nie służy, udawane szczęście tylko dla kogo ?dla matki tej co oddała chore dziecko czy dla chorego dziecka, które nie wie, że mogłoby żyć lepiej i żyje niby szczęśliwe w swoim świecie. Potrzebujemy mocnego zdrowego społeczeństwa, każdy ma prawo zbierać głos, bo każdego z nas dotyczy ta cała sytuacja!. Odnośnie czarnej mafii idealnie Pan to określił, że możecie brać śluby i chrzcić bez nich, to najbardziej mi się podobało, oni nie są nam do niczego potrzebni, wierzyć można bez nich, modlić się samemu a śluby dawno powinny zostać zmienione, zamiast pchać kasę w wystawny ślub mądrzej byłoby zbudować coś na przyszłość a im huczniejszy ślub zazwyczaj tym hucznijsze rozwody. Jestem za tym co Pan napisał i popieram.

 • Marian pisze:

  Dzień Dobry. Panie Łukaszu każdy ma prawo do swojego zdania na temat i nikt Panu nie odmawia tego prawa.
  Razi mnie tylko ta mowa nienawiści wobec wszystkich i wulgaryzmy, którymi podkreśla Pan swoje “przemówienie”. Widzę że jako przyrodnik jest Pan za zabijaniem istot ludzkich a dla mnie jest to NIEDOPUSZCZALNE!.
  Myślę że kiedyś Pan pragmatycznie lub przez wiarę dojdzie w końcu do wniosku że ZABIJANIE KAŻDEJ ISTOTY LUDZKIEJ JEST GRZECHEM, JEST ZABÓJSTWEM I JEST NIEDOPUSZCZALNE W CYWILIZOWANYM I WIERZĄCYM SPOŁECZEŃSTWIE.

  Jest Pan być może doskonałym botanikiem, i proszę pozostać przy swoim zawodzie a nie legitymizować swoim doktoratem wypowiedzi niegodnej i pozostającej w sprzeczności z Prawami Natury.
  pozostaje z poważaniem (mimo wszystko)
  Marian

 • Ali pisze:

  Dziekuje Lukasz za to ze dzielisz sie pasja z innymi, ze zarazasz swa pasja innych..tych ktorym trudniej jest nia zyc(np Mnie). Nie mialam przy sobie ludzi ktorzy zyli pasja, ktorzy byli szczesliwi, wiec ciesze sie gdy Ktos z zewnatrz moze mnie “podciagnac”…
  Ja nie dokonalabym aborcji, tak przynajmniej czuje. Nie mam jednak prawa decydowac za nikogo, mamy wolna wole. Kazdy musi zadecydowac o sobie. Kazdy ma wlasne doswiadczenia, wlasne bolaczki…nie jestesmy w czyjejs skorze,,nie mozemy cwaniakowac ze mozna oddac do sierocinca chorego dzieciaka…jak nie chcemy go wychowywac..( tzn mozemy urodzic i oddac..ale to jest nasza wola..) Skoro Bog dal nam wolny wybor to jakim prawem oceniamy innych…A moze pomozemy kobietom ktore sa w tak strasznej sytuacji..ze wiedza ze ich dziecko bedzie chore jesli urodza…moze one sa w takiej rozpaczy ze ciezko im zyc…nie wiemy co sie dzieje w ich wnetrzu..Kobiety dokonuja wyboru na podstawie wlasnych doswiadczen..ktorych czesto nie rozumiemy bo nasze doswiadczenia sa inne…
  Badzmy po stronie zycia..ale zycia dla KAZDEGO…Dla tej umeczonej kobiety tez..tej co nie ma sily,,tej zaplakanej co nie wie i nie zna nikogo kto by ja wsparl…Jezeli ktos bardzo chce zadecydowac za te kobiety to dlaczego nie wezmie takiego dzieciaka na miesiac( tego schorowanego ..np z porazeniem mozgowym..) i zobaczy czy da rade..Jesli da rade to super..moze nauczy reszte tej sily….

 • Magdalena pisze:

  Dziękuję za te słowa, podpisuję się pod tym wraz z moimi najbliższymi i wierzę, że jest nas wielu. Pozdrawiam Magdalena Postek-Zielińska

 • Kryspin pisze:

  Ah dobrze posłuchać, że są ludzie wokół nas, którzy mają trochę oleju w głowie i ich też krew zalewa jak się słyszy co ten i inny rząd z nami wyprawia, a ludzie stoją i przytakują.
  Ciekawe czy jakby Kobiety wiedziały ile szkody robią przymusowe testy ze strzykawką i igłą na naszych dzieciach i, że czasami straszne choroby tych dzieci są ich pokłosiem, to czy tak ochoczo by wychodzili na ulice jak w przypadku gdy mówi się o aborcji..

 • Jacek Sanojca pisze:

  Panie Łukaszu! w pełni podpisuję się pod Pana wpisem na blogu.
  Ile trzeba mieć buty, pychy i nienawiści w sobie, aby iść drogą konfrontacji, skłócać ludzi ze sobą. Toż w rodzinach dojdzie do rękoczynów. Mądra władza tak nie czyni. Mądre Państwo szanuje wszystkich obywateli, a nie tylko tych o odpowiedniej orientacji religijnej. Jest to pokłosie wielu dekad “miłościwie nam panujących” polityków, bez żadnej kontroli. Wszystko dziś wymaga naprawy, bo dalej tak się już nie da. Kontrola nad politykami jest niezbędna i to od wyborów po kadencję. Jest to do zrobienia, choćby implementując pewne rozwiązania szwajcarskie. Wśród posłów kwitnie korupcja, bo jak inaczej nazwać próby przeciągania z jednego obozu do drugiego w zamian za stanowiska w państwowych spółkach.Przecież to jawny kryminał, za to powinno z automatu pozbawiać się immunitetu i karać więzieniem. Taka to “demokracja” gdzie wodzowie partyjni rwą kraj na strzępy. Wszyscy mamy już dosyć.Dziękuję Panu za ten głos, jakże ważny w dzisiejszej, polskiej rzeczywistości.
  Podpisuję się pełnym imieniem i nazwiskiem, żadne tam ksywki i pseudonimy, niech każdy kto jest odpowiedzialny za swoje słowa też tak uczyni.

 • Piotr pisze:

  Mialy prawo puścić Ci nerwy, nie dziwię się. Popieram i pozdrawiam.

 • Julian pisze:

  Niby zaskakuje mnie ten wpis autora, ale po chwili namysłu – rozumiem, że Pan Łukasz miota się. Nie może się zdecydować, do którego obozu przyśluzuje. A czasy takie zbliżają się, gdy będziemy musieli opowiedzieć się po jakiejś stronie. Stron nie jest wiele, tylko dwie. Wielość wyboru – tylko iluzja.

  Bólu wyboru nikt mu nie oszczędzi. Mnie też to boli.

  Zawód Pana Łukasza daje wiedzę i doświadczenia praktyczne, predysponujące go do mimowolnych wyborów – (wg mojej fantazji) – do Tradycji rzymsko-katolickiej. Wiem, że wielu tu zebranych ten zwrot już mierzi i wywołuje mdłości. Nie spieszcie się ze zbyt szybką oceną i etykietowaniem.
  Botanika jak najbardziej przybliża do poznania Świata w sposób prawdziwy – od nasionka do owocu, ta obserwacja uczy pracy codziennej, cierpliwej, powtarzalnej, gdzie nie ma wątpliwości o rzeczywistości zdarzeń. Zarazem uczy, że nie wszystko jest w naszej mocy. Dlatego też i był mieszkaniec prawdziwych starych wsi (których już nie ma) był człowiekiem religijnym.
  Etnos – doskonałe studium roli roślin w życiu ludzi w przebiegu czasu, przekaz ustny, tradycja, rozumienie, że wszystko, co zastaliśmy, ma swoje wytłumaczenie. Nie zawsze możemy te związki ustalić. Cóż, zostanie tak długo dla nas niezrozumiałym, ale będzie prawdziwym.

  Nie wiem, jak to się zdarzyło, że Pan Łukasz nie wylądował w Tradycji rzymsko-katolickiej z zaznaczeniem- przedsoborowej?

  Z krytyką, zawartą w powyższym wpisie , wielu osób w tym politykierów zgadzam się całkowicie. O zamordyzmie covidowskim, pisowskim, peowskim, bansterowskim, korporacyjnym, przesyceniowym, o tłustych łapach i chciwych spojrzeniach itd. Również z krytyką hierarchii kościelnej. Zwłaszcza krytyki z pozycji zatroskanego brata w wierze. Ale
  gdy słyszę, że to opiera się na rozumowaniu rozwydrzonej macicy, dla której został bożek wolności i kariery naukowej (laptop, podróże, koncerty, fitnes, konferencje i walka o pokój), to rozumiem, że tu jedności nie ma i być nie może. Wspólny język i kraj zamieszkania – to nie robi jedności. A fałszywa jedność , jak każdy fałsz jest marnowaniem czasu.

  O prawie macicy do wyboru- to już poziom dziecinny. Gdy dziecko jest wychowywane bezstresowo, czyli bez praktycznego poznania wykonywania obowiązków dnia codziennego – co dotyczy teraz ogromnej większości – już pierwsze zetknięcie się takiegoż dziecka z konsekwencjami swych wyborów, polegającym na przymusie opłacenia rachunku wywołuje bunt i brykanie. To zrozumieć można – to jest ból ograniczeń. Ograniczenia są tak oczywiste, że nikt o zdrowych zmysłach nie próbuje lecieć jak ptak, rzucając się z dachu. I kiedy Ktoś zadecydował, że kobieta brzemienna jest i nosi płód pod sercem, to i nie ona będzie decydowała o jego życiu.

  Zwraca uwagę fakt – nie wstydzi się Pan przyznania do Polskości, do patriotyzmu. W gruncie rzeczy – nic patetycznego nie widzę w patriotyźmie, lecz praktyczność i mądrość. Skoro makrobiotyka już dawno nas przekonuje, że najlepszym pokarmem dla nas jest roślina bądź zwierzę, które wyrosło/zostało wyhodowane niedaleko naszego miejsca zamieszkania. A czyżby z pokarmem duchowym, treścią kulturową przekazaną przez moich przodków jest inaczej.??? W co wierzyli współmieszkańcy Ziemowita nie wiem, i sądzę, że Pan też nie wie. Cóż, spędzały płód moje prapraprapraprababcie? Pewnie tak. I inne rzeczy robili, np sprzedawali swoich rodaków do niewoli kupcom żydowskim. Już nie wspomnę o możliwych ofiarach ludzkich dla przebłagania bóstw.
  Wracając do polskości. Jest książka p. Krajskiego o tym, czym jest polskość. Jedno z określeń – wspaniałomyślność i szlachetność. Przecież Polakowi hadko będzie nawet myśleć o zabijaniu maleńkiej bezbronnej istoty. Której życiu Ktoś dał. Nie ty głupia macica. Więc i nie ty tego daru pozbawisz kogoś.
  Ja rozumiem, że łatwo z mojej dzisiejszej pozycji udawać człowieka dobrego. Kto za dużo mówi o religii, często sam jest zgniły. Ta wypowiedź dotyczy również mnie. Nie wiem, jak bym się zachował w takiej trudnej sytuacji, gdzie w perspektywie całe życie urocze przed tobą, a tu takie zdarzenie, przewracające całe życie i plany. Ale po to jest prawo i zakazy. Po zastanowieniu się – każdy rozsądny będzie wdzięczny, że te zakazy istnieją. Bo za każdy czyn przyjdzie zapłacić. Dzięki Bogu, że istnieją zakazy. Co bym ja narobił, gdybym był wolny od nakazów, wolny o presji opinii publicznej???

  Tak, początkowo niedojrzały chrześcijanin nie czyni zła, bo się boi kary. Jeśli nie będzie stał w miejscu, zacznie odczuwać szczęście w czynieniu dobra, już nie bojąc się kar.

  O czarnej mafii. Kryzys pasterzy jest oczywisty. Tak samo jak i kryzys owczarni. A skąd wyrasta pasterz, jak nie z owczarni. Wyznajemy religię świętego spokoju, chowamy głowę w piasku i dziwimy się, że jest źle??? Do moich braci posoborowych powiem, że nikt z nas tu nie jest czysty.

  “Na kogo można liczyć w walce o ratunek dla naszego Kościoła? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To WASZE zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. WASZA misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!”

  czcigodny sługa Boży abp Piotr Jan Fulton Sheen

  Jak można zachwycać się roślinkami, nie zachwycając się życiem człowieka???

  Wiem, że Pan Łukasz umie myśleć, wierzę, że ceni Prawdę.
  Proszę nie wybierać drogi większości, drogi martwej ryby, bezpiecznie, w stadzie. Do przepaści.

  PS.
  Demografia jest namacalnym dowodem, co się dzieje z naszą cywilizacją, zachodnio-europejską/amerykańską – nieubłagalnie wymieramy. Atomizujemy się. Słabniemy. Nasz egoizm wyżera nas od środka. A czymże jak nie egoizmem kierujemy się , decydując się na aborcję??

 • Mariola Seremet pisze:

  BRAWO

 • Marek pisze:

  Łukasz cieszę się, że zabrałeś głos. Podoba mi się forma, jest usprawiedliwiona. Spektrum problemu szerokie, czasem nawet aż za szerokie jak na moje horyzonty :-) Mówią że, nie czas zdobywać się na neutralność lub bycie obojętnym, gdy świat wrze. Ty pozwoliłeś sobie powiedzieć swoją prawdę i chwała Ci za odwagę. Cena utraty kilku marianów-czytelników mam nadzieję że nie zuboży grona twoich czytelników.

  Ja swoją prawdę wyrażam jasno i spokojnie: nie jest mi potrzeba wiara w życie po śmierci i strach przed piekłem. Gdy sobie to uświadomiłem Kościół przestał być mi schronieniem. Szacunek do człowieka stawiam na równi z szacunkiem do przyrody. Naród nie jest dla mnie wartośćią samą w sobie, nie miałem wpływu na to gdzie się urodzę i jakie przyjmę normy kulturowe. Jestem również z Podkarpacia, ale mój dom to Europa z całą swoją bogatą różnorodnością, jako etnobotanik też czerpiesz z jej dziedzictwa kulturowego.

  Jestem dumny z tych młodych ludzi, którzy pod kościołami nie bali się zaprotestować. Niech to będzie kamyczek, który ruszy lawinę, grzebiąc stare i zmurszałe partie wraz z KK.

  Chodźmy na grzyby…

 • Rangifer pisze:

  A ja sobie zaprenumerowałem powiadomienia o wpisach p. Łukasza ze względu na rośliny.
  I zdecydowanie wolałbym, żeby przy nich pozostał, bo to co teraz przeczytałem jest żenujące.
  Proponuję założyć osobną stronę na tego typu literaturę i tam zapraszać podobnie myślących.
  Jeszcze raz zobaczę takie coś w skrzynce na rośliny i się wypisuję.

  A może faktycznie niektóre jadalne rośliny robią sieczkę z mózgu… Trzeba uważać z tymi ziołami…

 • Edyta pisze:

  Panie Łukaszu, mocne słowa ale takich dziś potrzebujemy. Narodziny dziecka niepełnosprawnego to nie tylko ból i dramat kobiet, to także pasmo cierpienia małego człowieka. Zapominamy o przypadkach narodzin z wadami uniemożliwiającymi jakiekolwiek szansę na normalne życie. Są to przypadki bardzo ciężkiego uszkodzenia płodu – kto daje nam prawo skazywać na ogromne cierpienie małego człowieka? Kto? Nasze przekonania o naszej wielkoduszności i empatii? Czy gdyby dać wybór tej małej istocie, czy na pewno chciałaby żyć 30 dni w permanentnym bólu? Wątpię.

 • Kamil pisze:

  Panie Łukaszu, wiec o co chodzi z tym covidem? Skąd potwierdzone zachorowania?

 • Włościanka pisze:

  Czarna mafia istnieje-nawet sukienkowa tyle, że w sądach. Zło w kościele zalęgło się w komunizmie i nigdy nie wyszło stamtąd. Tyle, że tam go najmniej. A po księżach widać i mądrość i wykształcenie natomiast ,,dochtory” w TV i nie tylko plotą jak potłuczni… I ,, żeby nie było” mówię to ja – poganka. P. Łukaszu, naprawdę pan nie wie o co chodzi… A te świece hanukowe w knesejmie, ustawa 447, te mycki na głowach około 80% polityków, p. Daniels na fotkach ze wszystkimi, w TV Trwam często w kadrze świecznik wiadomej nacji, 100 euro miesięcznie dla 50tys. obywateli Izraela z podatków polskiej biedoty, te miliony na cmentarze i teatry nie nasze… Po prostu znowu coś się dostanie polinezyjczykom a kobiety zostały umiejętnie poszczute. Typowy temat zastępczy jak ten zwierzęcy. Wiadomo ból dzieci i zwierząt najlepiej dzieli społeczeństwo.

 • Anna M pisze:

  Podziwiam za odwagę publicznego wypowiedzenia swojego zdania na temat inny niż rośliny. Hejt zapewne będzie, bo wśród subskrybentów są tacy co się zgadzają i tacy co się nie zgadzają z Panem, zapominając, że każdy obserwuje co się dzieje i ma prawo wyrazić to co myśli. Ja podpisuję się pod każdym Pana zdaniem. Nie potrafiłabym lepiej tego wyrazić. Dziękuję za ten wpis. Teraz cenię Pana jeszcze bardziej. Pozdrawiam serdecznie.

 • Michał pisze:

  To jak ocenisz kapłanów Bractwa Piusa X, którzy w praktyce są niezależni od Polskiej Hierarchii. https://www.youtube.com/watch?v=FR3sXlpnjaU

 • Jakub J pisze:

  Podpisuje się pod tym rękoma i nogami. Prezes rządu, nasyłający faszystowskie bojówki na kobiety nie ma prawa rządzić ani dnia dłużej. Trzeba go usunąć i tyle, a kościół raz na zawsze oddzielić o państwa, na wzór naszych niemieckich czy czeskich sąsiadów.
  Liczę i po cichu modlę się tylko o wzajemne opamiętanie i szacunek, i obyśmy nie popadli ze skrajności prawicowo-klerykalnej w lewicową. Potrzebni nam mądrzy centryści, ludzie środka, eksperci i uczciwi. Tyle i aż tyle.

 • Liliana Hilsberg pisze:

  Furia jest uprawniona. Ludzie stali się przedmiotem “ochrony zdrowia” i “ochrony życia”. Bez prawa do swobodnego oddychania i bez prawa do przyjścia na świat jako dziecko chciane i kochane. Przy okazji rozwalany jest świat – brak w nim energii złotego środka, pozostały same skrajności. Co do młodych, na których tak liczysz, mam duże wątpliwości. Młodzi to epoka rozwiązywaczy testów, oduczani są formułowania własnych myśli i rozważania (zresztą, rozważań w ogóle współcześnie nie dostrzegam). Widać to było, chociażby, przy okazji strajków klimatycznych. Odpowiedź na pytanie testowe, co powoduje zmiany klimatu, brzmi: nadmiar emitowanego przez człowieka dwutlenku węgla. Nawiasem mówiąc, podejrzewam, że obowiązkowe oddychanie przez szmaty, własnym, wydychanym CO2,, jest jakimś wymyślnym sposobem na dekarbonizację środowiska:) Niemniej, młodzi strajkowali z godnie z tym, co sugeruje test. Sęk jednak w tym, że to, co tworzy klimat, powstaje w krajobrazie, na zdecydowanie wyższym poziomie abstrakcji, niż pojedynczy zasób materialny (rzeczony dwutlenek). Układy niskiego ciśnienia niosące deszcze tworzą się wyłącznie nad oceanami. Oceany muszą mieć zatem stałą dostawę słodkiej wody. A co wymyślają władcy świata? Wanna z wodą, nie wchodzącą w dalszy, pełny obieg, na każdym podwórku; premiowana kolejnym “pinć”, z trzema zerami! Ta przydługa dygresja jest po to, żeby pokazać, jak głębokie jest nie rozważanie istotnych dla człowieka i świata działań. Młodzi też tej tendencji, niestety, podlegają!

 • Halina pisze:

  Nie rozwlekając i energii dodając …
  Niestety ze względów zdrowotnych nie jestem w stanie dojść do tak wielkiej intensywności nasilenia PATRIOTYZMU, ale pomimo tego pozdrawiam Cię z całej duszy, z MIŁOŚCIĄ (!!!) i popieram w jakichś 97% – Halina – SÓL ZIEMII CZARNEJ

 • mp pisze:

  Ależ zaskoczył mnie ten wpis – dziękuję za szczerość i odwagę . Nie ze wszystkimi Pańskimi opiniami się zgadzam (raczej sceptyczna jestem co do mądrości ludu) , ale marzy mi się, żeby takie zdroworozsądkowe podejście było bardziej powszechne. Eh, znów nam przyszło żyć w ciekawych czasach, niestety. Pozdrawiam serdecznie !

 • ioio pisze:

  bardzo lubiłem Pana stronę , ale po powyższym artykule wypierdalam stąd na zawsze szkoda ale tak

  • lewactwo i polityka pisze:

   Ja na razie przymierzam się do publicznego spalenia jego książek, trochę mi ich szkoda bo nie ma tam lewactwa i polityki i w dodatku zapłaciłem już za nie ale facet odleciał z lewakami i wyraża aprobatę do mordowania dzieci to raczej już niczego ciekawego nie napisze.

   • Łukasz Łuczaj pisze:

    nie mam zamiaru wchodzić w debatę. proszę spalić w kominku żeby wykorzystać kalorie do ogrzania domu. Wczesne płody ani w starożytnym chrześcijaństwie, ani w islamie nie są traktowane jako istoty ludzkie, teraz się coś ludziom w głowie pomieszało. Ludzie wyluzujcie, dajcie innym ludziom żyć jak chcą.

    • "w głowie pomieszało" i mordować nienarodzone dzieci lewactwu się zachciało pisze:

     ” dajcie innym ludziom żyć jak chcą” tak, pozwólmy złodziejom kraść , podofilom pozwólmy robić to co chcą a kiedyś atom to była najmniejsza cząsteczka materii i ziemia była płaska, ale ” teraz się coś ludziom w głowie pomieszało” .

     • Łukasz Łuczaj pisze:

      to chyba pani/panu się pomieszało. Przeciętny Polak nie chce radykałów. Radykałowie rozwalają teraz Polskę robią wodę z mózgu emerytom w TVP.

 • Aleksandra pisze:

  Również dziękuję za szczerość i zabranie głosu. Tak to już niestety w tym kraju jest… Od wszystkich wymaga się poprawności i ubierania tego co się dzieje w eufemizmy, a sytuacja jest niestety obecnie taka, że jest to trudne, tym bardziej ciężko jest być neutralnym, choćby nie wiem jak ktoś od polityki stronił.
  Kobiety chciały wyrazić pokojowo sprzeciw, do czego każdy wolny człowiek ma zawsze prawo, niezależnie od sytuacji, to prezes nasłał ugrupowania swoich neonazistów na posyłki do kontrmanifestacji i bójek. Okrzyknął zwykłych ludzi “przestępcami”, z kolei jakoś nie sprzeciwiał się pochodom swoich bojówkarzy na 11 listopada – jakoś najwyraźniej epidemia tego dnia nie stanowiła zagrożenia… Tak samo, jednego dnia prezes zarzuca innym “mowę nienawiści”, by drugiego agresywnie wykrzykiwać publicznie hasła w stylu “zdradzieckich mord” itp. Tak samo głoszą hasła o godności i prawach do życia, a za chwilę chcą odciąć świadczenia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, nie podejmując nawet żadnego dialogu z rodzicami (żeby oczywiście za te pieniądze kupić sobie więcej wyborców). Proszę zauważyć, że w tej całej ideologii o wczesnych płodach, nie ma miejsca dla samej matki, kobiety, jej prawa do zdrowia i życia, co powinno być absolutnym priorytetem zawsze! Przecież tzw. “kompromis” nie zmusza nikogo do aborcji – jeżeli jest to niezgodne z czyimś wierzeniami czy światopoglądem – to prosta sprawa, niech jej nie wykonuje! Natomiast nie można zmuszać kogoś do heroizmu i narażania swojego życia w imię własnych poglądów! Cóż my tu akurat bardziej na Północy zachodzimy w głowę kim są wyznawcy tego rządu, jak bardzo ograniczony dostęp do informacji muszą mieć ci biedni ludzie, jak bardzo są podatni na serwowaną im propagandę, która osiągnęła już takie granice absurdu, że nie rozumiem jak ktoś tego może nie dostrzegać, jak ci ludzie pragną być niewolnikami coraz to nowych nakazów i zakazów. Wystarczy przeczytać niektóre komentarze i ręce opadają – dobre książki o ziołach chcą palić, no cóż tylko dowód na własną głupotę. Pozdrawiam Panie Łukaszu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.