Fischer – DARMOWY PREZENT NA NOWY ROK

Dwa lata temu Polskie Towarzystwo Ludoznawcze wydało książkę „Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – Słownik Fischera” pod redakcją naszej grupy badaczy (Kujawska, Łuczaj, Sosnowska, Klepacki). Książka  cieszy się wielkim wzięciem i ostatni dodruk już się kończy.

Opracowanie spuścizny Fischera było finansowane przez Narodowe Centrum Nauki Nr grantu 2014/13/D/HS3/03697. Obecnie dąży się do tego, żeby możliwie dużo publikacji finansowanych przez państwo miało charakter Open Access. Dlatego zwróciliśmy się do wydawcy o udostępnienie szerokiemu ogółowi miłośników roślin darmowej wersji Fischera i PTL zgodził się na to.

Dzisiaj tą wersję dostajecie (po kliknięciu pdf zostanie pobrany w miejscu, gdzie zwykle ściągane są pliki w przeglądarce, nie otworzy się automatycznie)!

WERSJA PDF SŁOWNIKA FISCHERA W OTWARTYM DOSTĘPIE http://lukaszluczaj.pl/wp-content/uploads/2019/01/2016-FISCHER-Słownik-–-wnetrze-WEB.pdf

Słownik Fischera to piękna książka i pięknie wydana, z ilustracjami roślin. Warto ją kupić w wersji drukowanej, w twardej oprawie, szczególnie że nakład ulega wyczerpaniu, a z powodu udostępnienia wersji pdf nie będzie chyba dodruku. Książkę zdobędziesz tu:

http://www.kow.net.pl/

 

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.