Plany warsztatowe na drugą połowę lata i jesień: góry i Mazury, dzika kuchnia  i dziki ogród

Owoce jarzębiny

MAZURY

W sobotę 29 lipca o 18:00 mam wykład na Festiwalu Wibracje w Giżach (koło Olecka) na Mazurach. Bardzo zachęcam do udziału w tej sympatycznej imprezie, na której jestem już trzeci raz. Dzień później, w niedzielę 30 lipca chciałbym zrobić spacer etnobotaniczny o dzikich roślinach jadalnych. Spacer będzie w Olecku (Mazury). Miejsce zbiórki parking Kaufland w Olecku o godz. 10.00. Koszt spaceru ok. 2,5 h to 200 zł. Proszę wpierw sprawdzić czy są miejsca pisząc na mail lukasz.luczaj@interia.pl. Wpłata na: ETNOBOTANIKA Łukasz Łuczaj, Pietrusza Wola 86, 38-471 Wojaszówka, nr konta 16 1500 1490 1214 9004 8029 0000, z dopiskiem „kurs mazury 30 lipca”

PODKARPACIE DZIKA KUCHNIA

Zapełniają się powoli miejsca na warsztat dzikie kuchni w Rzepniku, 16-17 września. Więcej szczegółów tutaj: https://luczaj.com/wrzesien2023.htm

PODKARPACIE DZIKI OGRÓD

Po raz pierwszy będę robił warsztat pt „Dziki ogród”. To nie będzie warsztat kulinarny ale szkolenie dotyczące wprowadzania bioróżnorodności do naszego ogrodu. Obejmie dwa dni chodzenia po różnych zbiorowiskach roślinnych i zastanawiania się jak można je przenieść do ogrodu, jak kształtuje się bioróżnorodność, jak przenosić roślin do ogrodu itp. Do udziały w warsztacie potrzebny będzie samochód, gdyż będziemy się przemieszczać w promieniu 50 km oglądając zbiorowiska roślinne. 4 osoby bez auta mogę zabrać swoim, proszę o info o braku samochodu przy rejestracji. Koszt warsztatu 1200 zł. Wyżywienie we własnym zakresie, poza treściwą wegetariańską potrawą z dzikich roślin i grzybów wieczorem w sobotę, ale na terenie warsztatu będzie bieżąca woda, wiata z ogniskiem, grillem i garnkami do gotowania.

Rzepnik & Pietrusza Wola k. Krosna (Pogórze Dynowskie, przedpole Beskidu Niskiego, SE Poland)

termin zajęć: 23.09 (sobota, od 9.00) – 24.09.2023 (niedziela do ok. 16.00), miejsce: Rzepnik 20A, powiat Krosno (w pobliżu Beskidu Niskiego).


Pełny koszt warsztatów to 1200 zł, osoby niepełnoletnie mogą przyjechać tylko z pełnoletnim opiekunem.

Rezerwacja pełna miejsca polega na wpłacie zadatku 400 zł na konto firmy:
ETNOBOTANIKA Łukasz Łuczaj, Pietrusza Wola 86, 38-471 Wojaszówka
nr konta 16 1500 1490 1214 9004 8029 0000
z dopiskiem „kurs dziki ogród” i podaniem daty warsztatu

Koniecznie należy zawiadomić mnie mailowo o wpłacie podając adres i TELEFON kontaktowy na wypadek odwołania warsztatów. Proszę dowiedzieć się przed wpłatą czy są jeszcze miejsca i poinformować czy chodzi o udział z noclegiem czy bez (cena ta sama).

Druga część kwoty (800 zł) – płatna na miejscu lub przelewem (ale wtedy PRZED warsztatem). Do 10 dni przed warsztatami jest możliwość anulowania rezerwacji i zwrotu zadatku.

Dla pierwszych kilku zarejestrowanych osób istnieje możliwość noclegu/noclegów w miejscu warsztatów – proszę napisać o tym w mailu to podam detale – trzeba obowiązkowo przywieźć śpiwór. Jedna sprawna łazienka (ubikacja plus wanna) :(. Można przyjechać pod wieczór w piątek: w godz. 18-22 w chacie będzie wtedy ktoś czekał, który pokaże, gdzie co jest – jest to lepszy sposób na zaczęcie warsztatów… rano jest się wypoczętym i można więcej się nauczyć. Osobom, które w piątek wyjeżdżają bardzo późno z Warszawy radzę znaleźć na piątek nocleg pod drodze.

Dodatkowe kilka osób może być przyjęte z noclegiem przez siebie zorganizowanym. Rezerwuję sobie prawo do przeniesienia warsztatów do innej lokalizacji o podobnym standardzie z przyczyn technicznych do innej lokalizacji do 60 km od Rzepnika (nigdy się to nie zdarzyło jeszcze co prawda…).

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.