Zmiany i nowości w Etnobiologii Polskiej

Ponad sześć lat temu wymyśliłem pismo etnobiologiczne, wydawane corocznie. Czas leci szybko, właśnie redaguję już tom siódmy, pewnie szybko zleci do 10 numeru pisma za trzy lata!

Od numeru szóstego oficjalnym wydawcą została moja macierzysta uczelnia, Uniwersytet Rzeszowski. Chciałem w ten sposób zwiększyć prestiż pisma w rankingach naukowych i odciążyć koszty jego wydawania, które pokrywałem z prywatnej kieszeni.

Numer szósty można nabyć tu:

http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/product_info.php?products_id=2563

A poprzednie numery na stronie Krośnieńskiej Oficyny Wydawniczej:

http://kow.net.pl/index.html

 

W numerze szóstym znalazło się kilka bardzo ciekawych artykułów. Pierwszy z nich to praca migesterska mojej doktorantki Asi Sucholas o florze roślin sprzedawanych na miejskim targowisku w Poznaniu. Drugi to pełna wersja pracy doktorskiej dr Piotra Klepackiego o etnobotanice Beskidu Niskiego i Puszczy Knyszyńskiej. Kolejny artykuł, autorów z Łodzi, o roślinach na słowiańskich godłach i pieniądzach. Dalej praca prof. Piotra Koehlera o dokumentacji roślin święconych w badaniach Rostafińskiego i wreszcie na końcu artykuł warszawskiego zespołu pod przewodnictwem dr Mai Graniszewskiej poświęcony kolejnemu nieznanemu rękopisowi i zielnikowi Michała Federowskiego. A więc numer pełen wielu ciekawostek dla miłośnika etnobotaniki!

Numer 7 także zapowiada się ciekawie… M. in. o kolejnym nieznanym rękopisie znalezionym w zielniku Uniwersytetu Warszawskiego – o rękopisie Zygmunta Glogera o etnobotanice Tykocina. Numer ukaże się już w styczniu…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.